פיגומים

פיגומים - המדריך המלא

פיגומים הם מבנים ארעיים המספקים תמיכה לבני אדם ו/או לציוד בנייה במהלך עבודות בנייה. מבנים אלה עשויים בדרך כלל מצינורות פלדה, אולם היום ניתן למצוא גם כאלה העשויים מחומרים אחרים, ביניהם אלומיניום ואפילו במבוק (נהוג בהרבה ממדינות אסיה, כמו למשל הונג קונג).

ההיסטוריה של הפיגומים

העדות ההיסטורית הראשונה לשימוש בפיגומים מגיעה אלינו כבר מתקופת הפירמידות במצרים ומתקופת המקדשים העתיקים של סין, ויש הטוענים שאפילו מתקופה הרבה יותר מוקדמת. חוקרים אלה טוענים, כי השקעים שנמצאו בקירות שמסביב לציורי המערות המפורסמים בצרפת הם שקעים שמעידים על כך שחוצבי הציורים עבדו עם פיגומים, ואלה השאירו חותמם בקיר. מאז ועד היום הרבה דברים השתנו והטכנולוגיה רק הולכת ומתקדמת כל הזמן, כך שהפיגומים של היום שונים באופן משמעותי ביותר מאלה שהיו אז, אם כי הרעיון הבסיסי שלהם זהה לכל אורך הדרך.

סוגי פיגומים עכשוויים

היום אפשר למצוא הרבה מאוד סוגים של פיגומים, אשר לכל אחד מהם תפקיד אחר. בין הסוגים הקיימים היום:

  • פיגום לבניין – הפיגום הסטנדרטי שאפשר למצוא כמעט בכל אתר בנייה בו מתבצע שיפוץ חיצוני (חיפוי אבן, טיח וכד'). מערכות פיגומים אלה מספקות תמיכה ומשטחי עבודה יציבים לעובדים, ומאפשרות להם לעבוד בבטחה בכל גובה בו הם נמצאים.
  • מגדלי תמיכה – מגדלי תמיכה הם פיגומים ייעודיים לתמיכת תקרות גבוהות בעומסים כבדים. משתמשים בהם בעת פניית מבני מגורים, מרפסות, מפעלים וגשרים, כאשר הם אלה המאפשרים לעובדי הבניין לבצע עבודות בגובה רב בבטחה.
  • פיגום תורן – פיגום המעוגן לבניין וכולל מנוע חשמלי ומשטח עבודה. באמצעות פיגום זה אשר נע מעלה ומטה, יכולים העובדים לבצע עבודות בגבהים שונים. בין העבודות המצריכות שימוש בפיגום מסוג זה אפשר למנות עבודות חיפוי, עבודות חיזוק ואחרות.
  • פיגום למעלית – פיגום אשר ניתן להתאים לגודלו של פיר המעלית ובאמצעותם לבצע עבודות כגון החלפה, שיפוץ או תיקון של מעליות קיימות.
  • פיגום נייד – מערכת על גלגלים אשר ניתן להניע בשטח בקלות יחסית – על פי הצורך. פיגום זה מורכב ממשטחי עבודה קבועים המאפשרים לעובדי הבניין לעמוד ביציבות ולבצע את העבודות בבטחה.
  • פיגום אלומיניום – פיגום קל יחסית אבל חזק לא פחות מאחרים. החוזק שלו, בשילוב עמידותו הגבוהה בפני פגעי מזג האוויר, קורוזיה וחלודה, הופכת אותו לפיגום מבוקש אשר אפשר למצוא ברוב אתרי הבנייה.
  • פיגום פנים – פיגום המיועד לספק תמיכה בעובדים ובחומרי בנייה בעת ביצוע עבודות בתוך המבנה.

סוגי פיגומים נוספים הם פיגום קונזולי המיועד ליצירת בטון במהלך בניית גשרים, פיגום מדרגות המסייע בבניית גרמי מדרגות, פיגום תלוי המסייע לביצוע עבודות בדירה גבוהה במבנה קיים, פיגום זקיפים המורכב משני טורים של עמודי עץ או מתכת ומהווה פלטפורמה למשטחי עבודה ועוד.

חשיבות הבחירה של פיגומים מתאימים

מכיוון שהיום, שלא כמו בעבר, יש הרבה מאוד סוגים של מערכות פיגומים, הרי שיש חשיבות רבה לבחירת המערכת הנכונה. על מנת לבחור את הפיגומים המתאימים לסוג העבודה שעומדים לבצע כדאי מאוד להגדיר מראש את הצרכים ואת המטרות, ולקבל ייעוץ מאיש מקצוע שימליץ על המערכות המתאימות.

גנון טכנולוגיות – פיגומים לעבודות חוץ

גנון טכנולוגיות משווקת פיגומי חוץ מסוג זקיפים לחברות בנייה ולקבלנים מכל רחבי הארץ. מערכות הפיגומים שלנו הן מהמתקדמות ביותר בעולם, מספקות תמיכה ויציבות ברמה גבוהה, עמידות בפני פגעי מזג האוויר וניתנות להתאמה מדויקת לפרויקט שלכם.

לקבלת מידע נוסף אודות מערכות הפיגומים שלנו אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר
בטל' 04-8417843 או דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.